Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Topalli, drekë mes banorëve të akomoduar në turizmin Rozafa
English

Topalli, drekë mes banorëve të akomoduar në turizmin "Rozafa"

Shkodër, 10 janar NOA - Pas ndjekjes nga afër të situatës në zonat e përmbytura, Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ishte sot në drekë me banorët e shpërngulur nga këto zona, të mbledhur në turizmin "Rozafa" të qytetit të Shkodrës.

Ajo i falënderoi ata për bashkëpunimin në evakuimin e familjeve të tyre të rrezikuara nga përmbytjet dhe u garantoi atyre angazhimin maksimal për akomodimin sa më të mirë të çdo banori të shpërngulur.

Banorët e akomoduar në turizmin "Rozafa", me gratë e fëmijët e tyre, biseduan me Kryetaren e Kuvendit për situatën më të fundit dhe masat për përballimin e saj, ndërsa falënderuan për ofrimin e mjediseve të turizmit por edhe të mjediseve të tjera për të gjithë banorët e zonave të përmbytura.

k.k/NOA

KOMENTE