English

Akuzat e opozitës, përgjigjet Berisha: Mos flisni dokrra

Shkodër, 13 Janar NOA - Kryeministri Sali Berisha i cilësoi si të papranueshme akuzat e opozitës se depozitoi ujë për të shitur energji me çmim më të shtrenjtë dhe ftoi PS dhe forcat e tjera të minorancës që "të mos i servirni Shkodrës dokrra".

Këto komente, shefi i qeverisë i bëri gjatë mbledhjes së radhës e cila për shkak të emergjencës humanitare po zhvillohet në Shkodër, në selinë e bashkisë.

Duke folur mbi akuzat opozitare, Berisha vlerësoi se ministrat "së bashku me qeveritarët vendorë, drejtuat operacionin më të fuqishëm të shpëtimit në historinë e vendit".

"Ky operacion deri tani realizoi me sukses të plotë shpëtimin e jetës së njerëzve", - theksoi kryeministri.

Ndërsa ka komentuar më tej akuzat e të majtës: "Lëshimi i ujërave është bërë me paralajmërim të plotë", tha Berisha duke iu përgjigjur akuzave të opozitës se pse nuk u lëshua Fierza".

"Një përmbytje e menjëhershme mund të ishte katastrofave për jetët e njerëzve", - deklaroi Berisha duke vlerësuar këtu se ata që menaxhuan digat, e bënë këtë duke dhënë maksimumin".

r.d/e.r/NOA

Lexoni më shumë mbi argumentin:

Përmbytjet, Berisha: "S'kemi asnjë të vdekur

Kryeministri: E kapërcyem situatën

KOMENTE