Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Karabinierët denoncojnë një shqiptar dhe kapin një tjetër për vjedhje
English

Karabinierët denoncojnë një shqiptar dhe kapin një tjetër për vjedhje

Arezzo, 13 Janar NOA - Karabinerët kanë denoncuar ditën e sotme në Arezzo të Italisë një qytetar 27 vjeçar me origjinë shqiptare. Me sa duket shqiptari mbante me dhunë një vajzë rumune e cila ishte më e vogël se ai dhe abuzonte rregullisht me të madje e detyronte atë dhe të prostituohej.

Akuzat ndaj tij janë për sekuestrim personi, prostituim dhe dhunë seksuale ndaj një të miture e cila ishte me origjinë rumune.

Po në Arezzo është kapur dhe një shqiptar tjetër me moshë 25 vjeçare i cili akuzohej nga karabinierët vendas për vjedhje.

Autoritetet nuk i kanë bërë publikë ende emrat e dy shqiptarëve pasi më parë po pritet të jepet masa e sigurisë për to në bazë të vendimit që do të japë gjykata lokale.

r.b/NOA

KOMENTE