English

Topalli u premton banorëve të Dajçit: Qeveria ka projekte të mëdha

Shkodër, 17 janar NOA - Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli vizitoi sot zonën e përmbytur në Komunën Dajç të Shkodrës ku shpërndau ndihma për banorët si ushqime dhe pajisje shtëpiake.

Gjatë bisedimit me banorët, Topalli u tregoi atyre projektet madhore që ka qeveria për këto zona.

Nga ana e tyre, mësohet se banorët i kanë rrëfyer Kryetares së Kuvendit se qeveria u "ngrit në këmbë për t'i ndihmuar".

Banorët kanë vlerësuar pozitivisht ndihmën që ka dhënë shteti për përmirësimin e situatës.

k.k/NOA

KOMENTE