English

Kapen dy të kërkuar për dezertim dhe prishje qetësie publike

Durrës, 23 janar, NOA - Forcat e policisë së Durrësit kanë mundësuar kapjen dhe ndalimin e dy personave të shpallur në kërkim. Ata kanë Shkëlzen Hasani, 21-vjeç, banues në Fushë-Krujë dhe Marjoglen Miçi, 26-vjeç, banues në Sukth të Durrësit. Mësohet se personi i parë i ndaluar ishte dënuar nga gjykata e Durrësit me vendimin e datës 17.12.2009 me 7 muaj burg për veprën penale të dezertimit nga ushtria.

Ndërsa personi i dytë i ndaluar ka patur një ndryshim vendimi të gjykatës nga "Detyrim paraqitje" në "Arrest në burg" për veprat penale të prishjes së qetësisë publike dhe mbajtjes pa leje të armëve e municioneve luftarake" pasi në qendër të fshatit Sukth ka qëlluar në ajër me armë zjarri.

n.e/NOA

KOMENTE