English

Itali, ekzekutohet shqiptari në një lokal nate

Milano, 25 janar NOA - Një emigrant shqiptar është vrarë mbrëmë pas një sherri në një lokal nate në Milano të Italisë.

Mediat italiane bënë publike sot se në këtë ngjarje mbetën të plagosur edhe dy persona të tjerë ndërsa ende nuk dihet autorët e krimit.

Mësohet se shqiptari i ekzekutuar është identifikuar sit Altin Avrami 38-vjeç dhe është qëlluar me pistoletë në gjoks duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Ndërsa dy të plagosurit e tjerë ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka nisur hetimet për të identifikuar dhe kapur autorët.

k.k/NOA

KOMENTE