English

Wenger: Sol Campbell do ta ndal Rooney'n

Arsene Wenger është i bindur se mbrojtësi anglez Sol Campbell mund ta ndalojë sulmuesin Wayne Rooney nga skuadra e Manchester United, i cili momentalisht është në formë, dhe do të takohet me Arsenalin, të dielën.

Sol mund ta përballojë Rooney'n.

Ai është i gatshëm në qoftë se ai është shëruar mirë", ka thënë Wenger. "Ai ka përvojë të madhe dhe atij i pëlqejnë lojërat e mëdha. Ai mund të kthehet në qoftë se është e nevojshme dhe eksperienca e tij e ndihmon atë në këto lojëra".

Sulmuesi anglez i Manchester United ka shënuar 19 gola në Premier League këtë sezon, duke bërë kështu që trajneri Sir Alex Ferguson ta cilësojë atë si "lojtar të klasit botëror".

KOMENTE