Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
NBA: Bryant, shënuesi më i mirë në historinë e Lakers
English

NBA: Bryant, shënuesi më i mirë në historinë e Lakers

Los Anxheles - SHBA, 2 Shkurt NOA - Kobe Bryant është shënuesi më i mirë në të gjithë historinë e L.A Lakers.

Sajë 44 pikëve të shënuara nga basketbollisti në garën me Memphis ai arrti të kalonte në shifrën e 25208 pikëve të shënuara duke kaluar kështu James West i cili ka mbetur tashmë në kuotën e 25192 pikëve.

Një prestacion monstruoz ky i lojtarit Kobe Bryant por që nuk arriti të çonte në fitoren e ekipit të tij i cili u mund me rezultatin 95-93 në sfidën midis vllezërve Pau dhe Marc Gasol, e cila përfundoi me fitoren e të dytit.

Për sa i përket ndeshjeve të tjera të këtij evenimenti ato përfunduan me rezultatet e mëposhtme:

Washington Wizards - Boston Celtics 88-99

Miami Heat - Milwaukee Bucks 81-97

Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 95-93

New Orleans Hornets - Phoenix Suns 100-109

Denver Nuggets - Sacramento Kings 112-109

Utah Jazz - Dallas Mavericks 104-92

Portland Trail Blazers - Charlotte Bobcats 98-79

r.b/NOA

KOMENTE