English

Bie helikopteri, raportohen tre të vdekur

Berlin, 4 Shkurt NOA - Një helikopter amerikan u rrëzua pranë Viernheim, në jugperëndim të Gjermanisë, bëjnë të ditur burime zyrtare policore në Berlin.

Avioni ka rënë në orën 18:20 në një pyll përgjatë autostradës A67, midis Viernheim dhe Lorsch dhe tre personat që ndodheshin në bordin e helikopterit humbën jetën, deklaroi policia e Darmstadt.

a.k/NOA

KOMENTE