Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kryevepra e Pikasos shitet 13 milionë dollarë
English

Kryevepra e Pikasos shitet 13 milionë dollarë

Londër, 3 Shkurt NOA - Një kryevepër e Pikasos, e cila nuk ishte parë në publik për më shumë se katër dekada, është shitur në ankand për rreth 13 milionë dollarë amerikanë.

Piktura "Tete de Femme (Jacqueline), portret i gruas së dytë të artistit spanjoll, pritej të shitej për më pak se gjysma e çmimit që mori në ankandin në Londër. Piktura e kompletuar në 1963, nuk ishte parë prej vitit 1967, dhe për afro 30 vjet ka qenë në të njëjtin koleksion.

KOMENTE