Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pakistan, vriten 4 gazetarë të huaj gjatë një shpërthimi në vend
English

Pakistan, vriten 4 gazetarë të huaj gjatë një shpërthimi në vend

Louer Dir, 3 shkurt, NOA - Katër gazetarë të huaj mësohet se kanë mbetur të vrarë sot gjatë një shpërthimi të ndodhur në afërsi të një shkolle në Pakistan. Lajmi i bërë me dijeni nga forca lokale të sigurisë tregon sesi bomba shpërtheu pranë një shkolle në Louer Dir, rajon i provincës në kufirin veri-perëndimor të vendit. Nuk dihet ende kombësia e viktimave dhe mediat për të cilat ata punonin, por kjo nuk është hera e parë që gazetarë të huaj humbin jetën në këtë rajon të nxehtë.

Nga ana e tij, gjenerali Ronald Bërxhis, drejtor i Agjencisë së Zbulimit në departamentin e Mbrojtjes tha se beson që Pakistani mund t'i mbrojë armët e tij bërthamore, por cënueshmëritë mbeten. Në dëshminë para Kongresit, Bërxhis tha se qeveria e Pakistanit është bërë objekt i sulmeve të vazhdiueshme nga ekstremistët talibanë, duke ngritur pyetjet për sigurinë e armëve bërthamore të Pakistanit. n.e/NOA

KOMENTE