English

Kryeministri Berisha takohet me Haradinajn, gati bashkëpunimi

Tiranë, 4 Shkurt NOA - Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj dhe kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, kanë diskutuar në Tiranë për zhvillimet politike në rajon, dhe proceset nëpër të cilat po kalojnë dy vendet në rrugën drejt integrimeve evropiane. Haradinaj e ka vlerësuar lartë punën dhe përkushtimin e Qeverisë së Shqipërisë,dhe të arriturat e shtetit shqiptar, në rrafshin e brendshëm dhe ndërkombëtar, citon radio Evropa e Lirë kurse qeveria shqiptare nuk nxori asnjë deklaratë dhe as konfirmoi këtë takim.

Dy liderët janë shprehur për thellimin e bashkëpunimit midis dy vendeve dhe intensifikimin e marrëdhënieve midis dy subjekteve politike, në pajtim me memorandumin për bashkëpunim midis Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisë Demokratike të Shqipërisë.

KOMENTE