English

Laç, tentoi të vjedh furgonin, arrestohet

Laç, 14 shkurt, NOA- Ka tentuar të vjedh automjetin që pronari e kish parkuar në afërsi të banesës së tij, por nuk ka mundur të largohet. Policia e Qarkut Lezhë bënë të ditur se ka arrestuar sot, Martin Dedajn, për vjedhje të mbetur në tentativë.

Sipas policisë, arrestimi i Dedaj u bë pasi ky shtetas një ditë më parë, "ka tentuar të vjedhë automjetin tip benz-furgon, me targë LA 7515 A, në pronësi të shtetasit A.Sh". Sipas policisë automjeti ishte parkuar në afërsi të banesës dhe kjo ka bërë që Dedaj të mos e realizoi deri në fund veprën penale.

Policia bënë të ditur se janë kryer të gjitha veprimet e duhura proceduriale dhe materialet i kaluan Prokurorisë së rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprën penale të "Vjedhjes së mbetur në tentative".

xh/NOA

KOMENTE