Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
SMS, pse duam t'ia lexojmë partnerit-es
English

SMS, pse duam t'ia lexojmë partnerit-es

Mesazhet e celularëve në çift, xhelozi, mungesë respekti dhe pasiguri?

Milano - Itali, 28 Shkurt NOA - Gjithmonë ka ekzistuar dëshira për të lexuar SMS - të e ardhura në celularin e burrit ose gruas, të fejuarit ose të fejuarës, të dashurës ose të dashurit dhe sipas një studimi kjo dëshirë është tepër e fortë e cila nuk na ndalon dot të mos bëjmë diçka të tillë.

Kjo gjë ka dhe anët negative të saj pasi ajo zakonisht tregon xhelozi, mungesë respekti dhe pasiguri dhe ka prije që të çojë drejt tradhtisë në një çift.

Çdo përmbajtje në mesazhet e celularit janë diçka personale dhe supozohet të mbeten të tilla deri në momentin që ne kërkojmë të shohim përmbajtjen kjo tregon një mungesë respekti në drejtim të partnerit dhe gjithashtu shfaq atë xhelozi duke menduar diçka, që mund të mos jetë e vërtetë.

Shpesh këto janë dhe arsyet të cilat çojnë në një krizë të vërtetë një çift pasi mungesa e besimit është në ndër gjërat primare në një lidhje dhe kur ajo humbet çdo gjë bëhet më e vështirë.

r.b/NOA

KOMENTE