English

Pato rikuperohet për United

Milano, 3 Mars NOA - Lojtari i Milanit braziliani Alexadre Pato kujtojmë se pësoi një dëmtim në ndeshjen fundit të luajtur nga ekipi i tij me Atalantën.

Në fillim u fol se për të ishte e sigurt mungesa në ndeshjen me Romën në kampionat dhe me Manchester United në Champios, por tashmë dëmtimi i tij nuk rezultoi dhe aq i rëndë kështu që braziliani do të mungojë për vetëm një javë. Ky ishte dhe ekzaminimi përfundimtar i mjekëve të cilët thanë se lojtari mund të jetë i gatshëm në ndeshjen që Milan ka në Angli përballë, "djajve të kuq" të Sir Alex Fergosn.

Për Leonardon ky lajm do të jetë mjaft i mirë pasi ai nuk ka një lojtar me të cilin mund të zëvendësonte Paton në këtë sfidë duke parë që Mancini nuk mund të luajë në këtë kompeticion.

r.b/NOA

KOMENTE