Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Berisha: Do rrisim pagat dhe pensionet
English

Berisha: Do rrisim pagat dhe pensionet

Tiranë, 10 mars, NOA - Kryeministri Sali Berisha deklaroi sot gjatë mbledhje së këshillit të ministrave se "qeveria do të përmbushë zotimin e saj për rritjen në vazhdimësi të rrogave dhe pensioneve"

Ai ritheksoi dhe një hërë qeveria do ti përmbahet zotimit të dhënë para qytetarëve shqiptare për rritje të mëtejshme të pagave dhe pensioneve.

"Ka dhe një vendim për pagat, për të cilat më duhet të theksoj se do të rriten. Gjithashtu edhe pensionet do të rriten. Qytetarët shqiptarë duhet ta kenë shumë të qartë zotimin para tyre. Sa të na votojnë do të kenë rritje rrogash dhe pensionesh. Kjo është një kontratë të cilës ne i qëndrojmë", u shpreh kreu i qeverisë, Berisha.

m.xh/NOA

KOMENTE