Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gjykata rrëzon kërkesën e Bares
English

Gjykata rrëzon kërkesën e Bares

Tiranë, 10 mars, NOA - Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në seancën e sotme të saj që të mos marrë parasysh kërkesën e avokatit të Aldo Bares, Vladimir Meçi për gjykim të shkurtuar ndaj klientit të tij. Kjo pasi sipas trupit gjykues, i cili kryesohet nga gjyqtarja Fatmira Hajdari, kërkesa e avokatit Meçi ishte i padrejtë. Nëse kjo kërkesë do të pranohej, atëherë Aldo Bare do të shpëtonte nga burgimi i përjetshëm.

Ndërkaq, ka reaguar menjëherë avokati i kapobandës së Lushnjës, sipas të cilit procesi është i paragjykuar dhe ndaj po merren edhe masa të tilla.

Më tej, ai propozoi ndërrimin e trupit gjykues, kurse kryegjyqtarja Hajdari nga ana e saj i kërkoi avokatit të Bares që për çdo ankesë apo kërkesë t'i drejtohet sekretariatit të Gjykatës së Krimeve të Rënda. n.e/NOA

KOMENTE