Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Haradinaj: Korrupsioni nis nga Thaçi
English

Haradinaj: Korrupsioni nis nga Thaçi

Prishtinë, 10 mars, NOA - Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se korrupsioni në institucionet e Kosovës fillon nga kryeministri Hashim Thaçi.

"Për bindjen time, korrupsioni fillon nga kryeministri Thaçi. Ai është shkaktar i korrupsionit, logjika e tij qeverisëse, dhe pasojat vazhdojnë në nivelet tjera", transmetojnë burimet lokale kreun e AAK-së.

Sipas Haradinajt, pa përfshirjen e kryeministrit në korrupsion, do të ishte e pamundur që të korruptohen anëtarët e kabinetit.

Ai ka shtuar se qeveria nuk është duke e luftuar korrupsionin, dhe në këtë mënyrë po ia prish imazhin e vendit para bashkësisë ndërkombëtare.

NOA/EL

KOMENTE