Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ilir Meta në Beograd
English

Ilir Meta në Beograd

Tiranë, 10 mars, NOA - Shqipëria e konsideron "historike" vizitën e nesërme të nënkryetarit të qeverisë dhe ministrit të Jashtëm Ilir Meta në Beograd. Deklarata është bërë nga shefi i kabinetit të zëvendëskryeministrit, Ilir Meta, Sokol Dervishaj, duke konfirmuar dhe vizitën e kreut të diplomacisë shqiptare në Serbi.

Gjatë vizitës dyditore, zyrtarët shqiptarë dhe serbë do të bisedojnë për "marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve, stabilitetin në rajon dhe integrimin e shteteve të Ballkanit në Bashkimin Evropian", bënë të ditur agjencia e lajmeve AFP.

Njoftohet se Meta do takohet me presidentin Boris Tadiq, ministrin e Jashtëm Vuk Jeremiq dhe nënkryetarin e qeverisë serbe, Bozhidar Djeliq.

Kjo është vizita e parë e një zyrtari të lartë shqiptar prej vitit 2005, kur në Beograd qëndroi ish shefi i diplomacisë, Kastriot Islami.

NOA/EL

KOMENTE