Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kriza, Rama sërish në Strasburg
English

Kriza, Rama sërish në Strasburg

Tiranë, 10 mars, NOA - Vazhdimi pa zgjidhje i krizës politike në vend, duket e se ka drejtuar sërish kryesocialistin Rama drejt zyrave të Strasbugut, ku ai pritet që të takohet me personalitete të larta evropiane dhe bëhet me dijeni se në këtë takim ai është i shoqëruar edhe nga deputetët Taulant Balla e Arben Ahmetaj. Ndërsa i ka takuar edhe herë të tjera gjatë javëve të fundit në kuadrin e krizës politike, thuhet se Rama do të ketë sërish kontakte me zëvendëspresidentin e Parlamentit Europian Libor Ruçek, nënkryetarin e grupit socialist në Parlamentin Evropian, Hanes Svoboda si dhe Martin Shulc presidenti i Partisë Socialiste Evropiane në Parlamentin Evropian.

Ky hap i ri diplomatik i Ramës kryhet në një kohë kur deputetët e Partisë Socialiste janë duke negociuar në parlament mbi nismat ligjore të paraqitura prej tyre për hetimin e zgjedhjeve.

n.e/NOA

KOMENTE