Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
PS thyen bojkotin për vizat
English

PS thyen bojkotin për vizat

Tiranë, 10 mars, NOA Update - Socialistët do të jenë nesër në seancën parlamentare ku pritet të votohet rezoluta për liberalizimin e vizave. Vendimi për thyerjen e bojkotit është marrë gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të Deputetëve të Partisë Socialiste.

Megjithë mos miratimin e kërkesave të PS-së në komisionet parlamentare, opozita ka vendosur të tolerojnë në seancën e nesërme, për integrimin e vendit.

Mbledhja e grupit u drejtua nga kryetari i deputetëve të PS-së, Gramoz Ruçi, duke qenë se kreu të PS-së, Rama ka qenë në Bruksel ku u takua me drejtues të Partisë Socialiste Europiane.

Gjithashtu kreu i PS-së, përveç çështjes së kutive, në takimet me eurodeputetët ka folur dhe për procesin e liberalizimit të vizave me Shqipërinë.

m.xh/NOA

KOMENTE