Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Siguria në rajon, Imami shkon në Turqi
English

Siguria në rajon, Imami shkon në Turqi

Tiranë, 10 mars 2010 NOA - Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, me ftesë të homologut të tij turk Vecdi GÅ‘nÅ©l, është nisur për një vizitë zyrtare dyditore në Republikën e Turqisë.

Gjatë qëndrimit të tij në Ankara, Ministri i Mbrojtjes Imami do të pritet në një takim të veçantë nga ministri turk i Mbrojtjes GÅ‘nÅ©l.

Pritet që në bisedimet dypalëshe të diskutohet rreth marrëdhënieve dhe bashkëpunimit midis dy vendeve dhe ushtrive tona, si dhe çështje të tjera që lidhen me ruajtjen e paqes dhe të sigurisë në rajon e më gjerë.

e.l/NOA

KOMENTE