Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Trafiku i drogës, kapen dy veta në Përrenjas
English

Trafiku i drogës, kapen dy veta në Përrenjas

Përrenjas, 10 mars, NOA - Forcat e policisë së Përrenjasit kanë mundur të vënë në pranga dy persona mëngjesin e ditës së sotme, të akuzuar si të përfshirë në një trafik droge.

Lajmi konfirmohet paraprakisht prej tyre për agjencinë e Lajmeve NOA, duke shtuar se në këtë mënyrë, ata kanë shkatërruar edhe rrjetin e trafikantëve të drogës në qytetin e vogël lindor, pasi këta ishin kryesuesit e tij.

Ndërkaq, thuhet se janë shpallur në kërkim edhe disa persona të tjerë, të cilët gjenden të përfshirë në këtë rrjet trafiku droge.

Më tej, thuhet se forcat e policisë kanë bërë të mundur edhe sekuestrimin e 1 kg lënde narkotike gjatë aksionit për kapjen e dy drejtuesve të rrjetit të trafikantëve të drogës.

Por policia ende nuk i paraqet emrat e të ndaluarve dhe as atyre të të shpallurve në kërkim, ndërsa është ende duke mbledhur informata rreth tyre, për të zbardhur krejt skemën e trafikimit të drogës.

n.e/NOA

KOMENTE