English

Shumaker: Do të luftoj për titullin kampion

Gjermani, 11 Mars NOA - Piloti gjerman Michael Shumaker i cili tashmë është në radhët e skuderisë së Mekalren ndihet mjaft optimist për këtë sezon në kampionatin e Formula 1.

Piloti gjerman ka një numër të madh tifozësh në të gjithë botën dhe ata janë në pritje të performancës së gjermanit në këtë rikthim të tij në Formula 1. Shumë specialistë e japin Shumaker, si pretendentin kryesor për fitimin e këtij titulli dhe për të, kjo gjë është diçka tepër pozitive por, ai e di mjaft mirë që kjo nuk do të jetë e lehtë pasi rivalët janë të shumtë.

"Ndihem mjaft mirë dhe jam gati të luftoj për fitimin e titullit kampion në Formula 1", - deklaroi gjermani në një deklaratë për shtyp duke shprehur dëshirën e tij për fitimin e këtij trofeu.

Shumaker ndihet mjaft i lumtur për rikthimin e tij në pistat e garës së Formula 1 dhe për të ky vit do të jetë tepër i rëndësishëm.

r.b/NOA

KOMENTE