English

Trafiku i drogës, arrestohen tre veta

arkë, 12 mars, NOA - Tre persona mësohet se kanë rënë në prangat e policisë pasditen e sotme, në kuadrin e një aksioni antidrogë të organizuar nga shërbimet e Tiranës. Ato bëjnë me dijeni se operacioni është zhvilluar në zonën e Farkës në Tiranë dhe se tre të ndaluarit akuzoheshin për trafik lëndësh narkotike. Bëhet me dijeni ndër të tjera se tre të dyshuarit u kapën me një sasi prej 1.3 kilogramë lëndë narkotike, e dyshuar si heroinë.

Ende nuk dihet identiteti i saktë i tre të ndaluarve, porse thuhet se në banesat e tyre është duke u ushtruar kontroll në mënyrë që të zbulohet ndonjë sasi e mundshme e fshehur lënde narkotike.

n.e.NOA

KOMENTE