Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Anglia, kundër marrëdhënieve speciale me SHBA
English

Anglia, kundër marrëdhënieve "speciale" me SHBA

Londër, 28 mars, NOA - Britania e Madhe do të duhej të ishte më "indiferente" dhe më e gatshme "t'u thotë - jo" Shteteve të Bashkuara të Amerikës për nismat e saj.

Ky është vlerësimi që ka dhënë komisioni britanik i deputetëve, në lidhje mes raporteve të dy vendeve.

Komisioni i deputetëve ka rekomanduar që të mos shfrytëzohet termi "raporte speciale" për marrëdhëniet e Britanisë së Madhe dhe Shteteve të Bashkuara.

"Londra duhet të ketë qasje më reale politike kur bëhet fjalë për raportet me SHBA-të, të ketë parasysh kufizimet dhe interesat kombëtare", thuhet në raportin e këtij komisioni.

NOA/EL

KOMENTE