Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shalke kryeson tabelën e Bundesligës
English

Shalke kryeson tabelën e Bundesligës

Berlin, 28 mars, NOA - Pas ndeshjeve të zhvilluara mbrëmë ekipi i Shalkes doli në krye të tabelës së Bundesligës gjermane në futboll. Lojtarët e trajnerit, Felix Magath fituan në Leverkuzen kundër Bajernit me rezultat 2:0.

Njëkohësisht Bajerni i Mynihut humbi në fushën e vet nga Shtutgarti me rezultat 1:2. Pas 28 ndeshjeve në kuadër të Bundesligës, Shalke ka dy pikë më shumë se Bajerni. Një prej ndeshjeve vendimtare do të zhvillohet të shtunën e ardhshme, pasi që bavarezët do të jenë mysafirë të Shalkes në Gelzenkirhen. Në ndeshjet tjera të zhvilluara mbrëmë u shënuan këto rezultate:

Verder Bremen - Nyremberg 4:2

Herta Berlin - Borusia Dortmund 0:0

Majnc - Volfsburg 0:2 dhe

Hannover - Këln 1:4.

Sot luhen ndeshjet; Hofenhajm - Frajburg dhe Borusia Mënhengladbah - Hamburg.

NOA/DW

KOMENTE