English

Derbi i Madridit fitohet nga Reali

Madrid, 29 Mars NOA - Është zhvilluar derbi i Madridit ndërmjet dy skuadrave të këtij vendi ku fituese ka dalë ekipi i Realit.

Ishte një ndeshje mjaft e bukur ajo që u zhvillua në "Santiago Bernabeu" ku të parët që kaluan në avantazh ishin djemtë e Atletiokos të cilët realizuan me anë të Reyes.

Më pas për të ndryshuar këtë rezultat, madje për ta kthyer në favor të ekipit të Realit shënuan Xabi Alonso, Arbeloa dhe Higuain në një hark minutash nga e katërta deri në minutën e 17 të pjesës së dytë.

Më pas diferenca e golave u ngushtua nga Forlan, i cili realizoi nga pika e bardhë e penalltisë por, goli i tij nuk pati ndonjë vlerë të madhe pasi trepikëshi i kësaj sfide u fitua nga Reali i Madridit, të cilët me këtë rezultat arrijnë sërish Barcelonën në krye të klasifikimit.

r.b/NOA

KOMENTE