English

Erikson drejton kombëtaren e Bregut të Fildishtë

Londër, 29 mars, NOA - Ish-trajneri i ekipit të kombëtares angleze, Sven-Goran Erikson, është emëruar si trajneri i ri i kombëtares së Bregut të Fildishtë.

Lajmi i shpërndarë për median mbi emrin në zë të ekipit anglez, tregon më tej sesi ai do ta drejtojë ekipin e Kombëtares së Bregut të Fildishtë në Kampionatin Botëror 2010, i cili do të mbahet në Afrikën e Jugut gjatë kësaj vere.

Ekipi i këtij vendi mësohet se renditet në grupin G bashkë me Brazilin, Portugalinë dhe Korenë e Veriut.

n.e/NOA

KOMENTE