Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bajerni mund Mançesterin, elektrizohen gjermanët

Mynih, 31 mars, NOA - Ekipi i Mançester Junajtid nuk do ta gëzojë shijen e garës finale të Ligës së Kampioneve, pasi është eliminuar në ndeshjen e djeshme çerekfinale të saj nga ekipi i Bajernit të Mynihut.

Ndeshja u luajt në stadiumin e Mynijut dhe përfundoi me rezultatin 2:1, megjithëse ekipi anglez doli në epërsi që në minutën e parë me golin e Vayne Rooney dhe u duk se do ta kishte të hapur gjithë ndeshjen.

Por rezultatin e barazoi Franck Ribéry dhe më pas Ivica Oliç në sekondat e fundit të ndeshjes, duke elektrizuar tifozët gjermanë.

Deri në fund të fraksionit të parë nuk u shënua gol, ndërsa skuadrat zhvilluan një lojë relativisht të baraspeshuar dhe me epërsi minimale të mysafirëve përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë u shfaq një Bajern ndryshe pasi ekipi bavarez filloi të krijojë presion të vazhdueshëm drejt portës mysafire dhe në fund kjo u shpagua.