Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
SHBA, një avion radar bie në detin Oman
English

SHBA, një avion radar bie në detin Oman

Manama, 31 mars, NOA - Një avion radar i SHBA-së, E-2C Havkeye, ka rënë në detin e Omanit.

Bëhet e ditur se janë gjetur 3 anëtarët e ekuipazhit. Flota amerikane e vendosur në Bahrein, flet rreth tre anëtarëve të ekuipazhit që u gjetën, por nuk specifikon nëse ata janë gjetur të gjallë apo të vdekur.

Avioni ishte ngarkuar mbi aeroplan-mbajtëse USS Dvight D. Eisenhouer dhe po kthehej nga një mision i Enduring Freedom, operacion i udhëhequr nga SHBA në Afganistan.

a.k/NOA

KOMENTE