English

Natë dramatike për Arsenalin

Angli, 2 Prill NOA - Ka qenë me të vërtetë një natë tepër dramatike për skuadrën Angleze të Arsenalit.

Ata arritën të shpëtonin humbjen nga Barcelona vetëm në minutat e fundit të ndeshjes por, tashmë duhet të përballen dhe me problemet e dëmtimeve ku në sfidën e djeshme kanë marrë goditje tepër të forta Gallas dhe Fabregas.

Për sa i përket lojtarit të parë flitet se tashmë ky sezon për lojtarin ka përfunduar pasi dëmtim ka rezultuar tepër i rëndë.

Për sa i përket lojtarit tjetër Fabregas të gjithë janë ende në pritje të rezultateve nga stafi mjekësor dhe Venger është shprehur mjaft i shqetësuar pasi në qoftë se gjendja e këtij dëmtimi rezulton e rëndë atëherë për Fabregas jo vetë që përfundon sezoni por, ai rrezikon dhe pjesëmarrjen në Botërorin e Afrikë e Jugut 2010.

r.b/NOA

KOMENTE