Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Akuzat e PS-së për pagat, reagon ministria e Financave
English

Akuzat e PS-së për pagat, reagon ministria e Financave

Tiranë, 8 prill, NOA - Lidhur me deklaratat e bëra në seancën plenare nga deputetë socialistë se administrata shtetërore dhe ata ende nuk i paskan marrë pagat e tyre, i menjëhershëm ka qenë reagimi i Ministrisë së Financave, e cila e ka hedhur poshtë një akuzë të tillë.

"Sqarojmë se deklaratat e dhëna që administrata shtetërore dhe deputetët e Partisë Socialiste nuk i kanë marrë pagat e tyre, janë plotësisht të pavërteta", thuhet në një njoftim zyrtar të shpërndarë nga zëdhënësi i këtij institucioni, Elvi Fundo.

Sipas tij, të gjithë punonjësve të administratës shtetërore dhe deputetëve të Partisë Socialiste u janë shpërndarë pagat për të gjithë periudhën e deritanishme.

Gjatë seancës së sotme plenare, deputetë socialistë përmendën gjatë fjalës së tyre, duke folur në tërësi për krizën ekonomike në vend, se nuk qenkan marrë rrogat e muajit mars të administratës shtetërore, por kryeparlamentarja Topalli i ka kundërshtuar, madje dhe ka ironizuar me ta, duke i pyetur ndërsa flisnin se a e kishin marrë rrogën.

n.e/NOA

KOMENTE