Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Italiani vret dy shqiptarë, plagos dhe një grua, detajet
English

Italiani vret dy shqiptarë, plagos dhe një grua, detajet

Romë, 8 Prill NOA Update - Dy shqiptarë kanë mbetur të vrarë dhe gruaja e njërit prej tyre mbeti e plagosur pasi u qëlluan nga një italian i cili akuzohet edhe se është anëtar i një bande kriminale siciliane.

Viktimat janë Kasem Mema, 32 vjeç dhe Gazment Peca, 30 vjeç, emigrantë të rregullt nga Shqipëria.

Autor i dyshuar i vrasjes është Nino Cherchi, një ish-i dënuar si anëtar i bandës sarde në Siçili, deklaroi policia italiane.

Hetimet e para nxjerrin si shkak për vrasjen e dyfishtë, konfliktin me italianin, një ish-kasap nga Orune, lokalitet i provincës Nuoro për çështje të pagesës së qerasë mujore në kohë.

Ngjarja ka ndodhur sot në mesditë, në rrugën "Austria" në lokalitetin Olbia, kur 69-vjeçari Nino Cherchi ka hyrë në banesën ku jetonin emigrantët dhe ka hapur zjarr me pistoletë ndaj tyre duke vrarë Memën dhe Pecën, në prani të 31-vjeçares Ariana Zelo dhe bebes së saj pesë muajsh.

Nga shtatë plumbat e qëlluara ka marrë plagë dhe Ariana Zelo 31 vjeçare, mikja e Pecës, raporton korrespondentja e agjencisë NOA.

e.r/l.n/NOA

KOMENTE