English

Krasniqi: Shkëmbim eksperience mes nesh për institucionet

Tiranë, 8 prill, NOA Update - "Jemi duke u përpjekur për të ndërtuar një strukturë efiçente institucionale dhe këmbimi i eksperiencës me Shqipërinë në këtë aspekt, paraqitet e rëndësishme".

Kështu e ka komentuar bashkëpunimin institucional mes palëve, kryeparlamentari i Kosovës, Jakup Krasniqi, gjatë një konference për shtyp, organizuar në Tiranë nga homologia e tij shqiptare, Jozefina Topalli.

"E falënderova Topallin për mikpritjen e ngrohtë dhe miqësore, sikundër e njoftova për zhvillimet politike që janë duke ndodhur në Kosovë", ka bërë me dijeni më tej, Krasniqi në fjalën e tij.

Ndërsa ka shtuar se "presim që së shpejti Shqipëria të bëhet pjesë integrale e Bashkimit Evropian dhe qytetarët e saj të kenë mundësi të lëvizin pa viza drejt tij".

n.e/NOA

KOMENTE