Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nuk mjafton goli i Chamakh, kualifikohet Lion
English

Nuk mjafton goli i Chamakh, kualifikohet Lion

Francë, 9 Prill NOA - Në sfidën e djeshme të Ligës së kampionëve asaj midis dy ekipeve franceze të Bordos dhe Lionit, djemtë e Blanc arritën ta fitonin këtë garë por, nuk mundën dot të shkonin më tej, pasi skuadra e kualifikuar ishte ajo e Lionit.

Duhet thënë se rezultati i parë i kësaj sfide që përfundoi në 3 me 1 në favor të Lionit e favorizoi shumë këtë ekip për të kaluar në gjysmëfinalet e këtij evenimenti.

Mjaft aktiv në këtë garë u vu re se ishte lojtari i Bordos Chamakh, i cili në fundin e pjesës së parë arriti të shënonte duke hapur shpresat e Bordos për kualifikim.

Në pjesën e dytë rastet për të shënuar nuk munguan por, ato nuk u shfrytëzuan në mënyrën më të mirë nga të dy ekipet për këtë arsye rezultati i saj mbeti po i njëjtë deri në fund të sfidës.

Tashmë përballja e radhës së Lionit në Ligën e Kampionëve do të jetë përballë gjermanëve të Bajernit ku do të vendoset dhe skuadër finaliste e këtij evenimenti.

r.b/NOA

KOMENTE