Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Operacioni Çarku 4 , arrestohen 6 persona të shpallur në kërkim
English

Operacioni "Çarku 4", arrestohen 6 persona të shpallur në kërkim

Elbasan, 8 prill, NOA - Vetëm brenda 24 orëve të fundit policia e Elbasanit ka bërë të mundur arrestimin e gjashtë personave të kërkuar për krime të ndryshme. Operacioni i koduar me emrin "Çarku 4" ka arrestuar dhe një grua, Vjollca Hoxhën, e cila ishte shpallur në kërkim për braktisjen e fëmijës.

Sipas policisë së Elbasanit, arrestimit personave u bë në bazë të një pune investigative, duke përdorur metodat speciale të hetimit.

Tre prej të arrestuarëve janë shpallur në kërkim nga policia për plagosje. Ata janë; Adnand Pëllumb Tafani, 22 vjeç banues në Belesh të Elbasanit. Eris Bashkim Skënderi, 21 vjeç, banues në lagjen numër 2 në Cërrik, si dhe Hektor Kamberaj. Të tre këta persona akuzohen për veprën penale të "Plagosjes së lehtë me dashje".

Mes të arrestuarve është dhe Luan Vekollari, i cili akuzohet për veprën penale "Trafikimit të qenieve njerëzore".

Ndërsa për veprën penale të mashtrimit është arrestuar Fatos Kurmaku.

m.xh/NOA

KOMENTE