Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Plagosi dy persona në mes të Shkodrës, arrestohet i kërkuari
English

Plagosi dy persona në mes të Shkodrës, arrestohet i kërkuari

Shkodër, 8 prill, NOA - Forcat e policisë së Shkodrës kanë arrestuar në flagrancë 34-vjeçarin Helidon Sokoli, i dënuar dhe më parë për veprat penale të "Trafikimit të mjeteve motorike" dhe "Plagosjes së rëndë me dashje".

Arrestimi i tij u bë pasi ky person dje në mbrëmje tek vendi i quajtur "Kryqëzimi i plepit" në qytetin e Shkodrës, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka qëlluar me armë zjarri tip pistoletë duke i lënë të plagosur lehtë, 21-vjeçarin Gj. Marashi dhe 24-vjeçarin A.Vatnikaj, të cilët ndodhen në spitalin e Shkodrës jashtë rrezikut për jetën.

Autori i krimit është larguar nga vendi i ngjarjes dhe shërbimet policore janë vënë menjëherë në ndjekje të tij, duke bërë të mundur kapjen e tij pas disa orësh në një banesë të të afërmve.

Nga ana e policisë u kryen të gjitha veprimet e duhura hetimore e proceduriale dhe materialet në ngarkim të tij iu kaluan prokurorisë së Shkodrës për veprat penale të "Vrasjes me dashje e mbetur në tentativë" dhe "Mbajtje pa leje e armëve të zjarrit".

n.e/NOA

KOMENTE