Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rusia rrit numrin e ushtarëve në Kirgizi
English

Rusia rrit numrin e ushtarëve në Kirgizi

Bishkek, 8 prill, NOA - Rusia e ka shtuar praninë ushtarake në Kirgizi pas përmbysjes së qeverisë së presidentit Kurmanbek Bakiev.Nikollai Maarov, shef i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë ruse, tha se rreth 150 trupa janë dërguar në Kirgizi për të mbrojtur personelin e forcave ajrore ruse dhe familjet e tyre në qytetin Kant pranë kryeqytetit Bishkek.

Më herët, kryeministri Vladimir Putin u ofroi autoriteteve vendase atë që ai e quajti "ndihmë humanitare" për liderët e opozitës, të cilët thonë se kanë formuar qeveri të përkohshme.

Ndërsa në partia e rrëzuar nga pushteti nuk ka hezituar ta akuzojë Rusinë për ndërhyrje në krizën që po kalon vendi.

NOA/EL

KOMENTE