English

Maradona: Murinjo, trajneri më i mirë në botë

Argjentinë, 9 Prill NOA - Murinjo është trajneri më i mirë në bot dhe kjo është thënë nga legjenda e futbollit Diego Armando Maradona.

"Është trajneri më i mirë në botë dhe më i kompletuari nga të gjithë", - deklaroi Maradona duke i bërë elozhe trajnerit zikaltër.

Sipas tij Murinjo është me të vërtetë një trajner special, pasi në të gjithë ekipet që ai ka shkuar ka arritur të dalë fitimtar dhe kjo sipas tij është më e rëndësishmja për një teknik.

Maradona, gjithashtu ka shprehur dhe pëlqimin e tij në lidhje me teknikun e Barcelonës duke thënë se dhe Guardiola është një trajner i cili punon mjaft mirë me skuadrën e tij.

Për sa i përket krahasimit të tij me Messin, ai ka theksuar se argjentinasi për momentin është me të vërtetë i jashtëzakonshëm por, nuk ka dashur të mbrojë hipotezën se ai mund të konsiderohet dhe si futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave.

r.b/NOA

KOMENTE