English

Barcelona mund Realin e Madridit

Madrid, 11 prill, NOA - Ekipi i Barcelonës ka arritur që të marrë një fitore të rëndësishme ndaj ekipit të Realit të Madridit.

Ndeshja është zhvilluar në fushën e ekipit të dytë, por që megjithatë, kjo nuk e ka bërë dot atë fitues të saj.

Me këtë fitore, Barcelona merr kreun e tabelës me tre pikë epërsi ndaj Real Madridit, dhe ka shansin më të mirë për të fituar kampionatin dhe për të mbrojtur titullin e kampionit të Spanjës.

Golat për katalanasit u shënua nga i përhershmi Messi dhe nga talenti tjetër Pedro.

Të fokusuar në sulm, lojtarët e Realit harruan mbrojtjen, duke u dhënë mysafirëve raste të kërcënojnë me kundërsulme.

Ndeshja vazhdoi me disa aksione më të ngadalshme, por nuk solli asgjë shënim tjetër, përveç një goli të shënuar nga Raul, por të anuluar paraprakisht për shkak të prekjes me dorë (86').

n.e/NOA

KOMENTE