English

Real Madrid, gati 22 milionë euro për Vargas

Spanjë, 11 Prill NOA - Pas një sezoni i cili nuk po rezulton ashtu siç pritej nga skuadra e Realit të Madridit tashmë stafi drejtues i tij është hedhur në sulm për të realizuar objektivat e ardhshme të merkaots.

Një ndër lojtarët i cili pëlqehet më shumë nga ky klub mban emrin e Vargas që aktualisht luan për skuadrën e Firoentinës.

Reali tashmë sipas shtypit spanjoll ka patur kontakte me drejtuesit e Fiorentinës dhe me vetë menaxherin e lojtarit ku ata janë të gatshëm të ofrojnë në drejtim të skuadrës së Fiores një shumë prej 22 milion eurosh.

Një shifër kjo e cila mund të bindë klubin vjollcë që sezonin e ardhshëm ta lërë të lirë lojtarin dhe të bëhet pjesë e "galaktikëve" të Realit.

r.b/NOA

KOMENTE