English

Messi, në sulm për "Këpucën e Artë"

Barcelonë, 12 Prill NOA - Lojtari i Barcelonës Lionel Messi është në kërkim të fitimit të gjithë trofeve të mundshëm ku tashmë është dhe pretendenti kryesor për marrjen e "Këpucës së Artë".

Me tripletat e shënuara në ndeshjet e fundit dhe me golin e realizuar në sfidën me Realin e Madridit, Messi ka kaluar në klasifikimin e golashënuesve të Evropës dhe Uejn Runin ku tashmë ndodhet vetëm një gol larg tij.

Pas fitimit të "topit të artë" dhe FIFA World Player tashmë argjentinasi është në kërkim dhe të "këpucës së artë" i cili është i vetmi trofe që i mungon lojtarit në koleksionin e tij.

r.b/NOA

KOMENTE