English

Real Madrid kërkon Murinjon

Madrid, Spanjë, 12 Prill NOA - Tekniku i zikaltërve të Interit Murinjo, është një ndër trajnerët më të preferuar të Realit të Madridridit për të cilin ata janë të gatshëm të bëjnë një ofertë të majme për të siguruar shërbimet e tij.

Në klubin spanjoll ajo që tashmë është bërë e ditur, është largimi i Pellegrinit në fund të këtij sezoni dhe kandidaturat për këtë pankinë janë të shumta, ku mund të përmendim Ançelotin, Murinjon, Benitez, Capello dhe Scolarin.

Murinjo nuk e ka fshehur asnjëherë dëshirën e tij për të shkuar tek kjo skuadrës dhe kjo mund të jetë një arsye më shumë për drejtuesit e këtij klubi që të insistojnë tek ky teknik.

Edhe pse vetë Morati ka deklaruar se Murinjo do të qëndrojë në Milano dhe është gati kontrata për rinovimin e tij çdo gjë pritet të ndodhë dhe nuk do të jetë çudi në qoftë se tekniku portugez sezonin e ardhshëm të jetë në drejtim të madrilenëve.

r.b/NOA

KOMENTE