Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Fluturimet nga Aeroporti i Tiranës drejt Italisë, Gjermanisë dhe Austrisë janë anuluar
English

Fluturimet nga Aeroporti i Tiranës drejt Italisë, Gjermanisë dhe Austrisë janë anuluar

Tiranë, 17 prill, NOA - Problemet e shkaktuara nga hiri vullkanik në Islandë kanë rezultuar më të mëdha sesa pritej. Pas pezullimit të fluturimeve në Londër dhe në Budapest, Aeroporti i Rinasit ka pezulluar sot fluturimet dhe për tre linja ajrore me vendet e Bashkimit Europian

Sipas njoftimeve nga Aeroporti i Tiranës sot janë pezulluar fluturimet në e linjave ajrore për në Itali, Gjermani dhe Austri. Vendimi për pezullimin e fluturimeve ka ardhur nga drejtuesit e Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës (TIA).

Dje në një njoftim zyrtar TIA bëri të ditur pezullimin e fluturimeve direkte për në Londër dhe Budapest.

Anulimi erdhi për shkak të hirit në zonën e Islandës si rrjedhojë e vullkanit që shpërtheu ditën e mërkurë më 14 prill 2010. Hiri i vullkanik është përhapur në pjesën veriore të Evropës.

m.xh/NOA

KOMENTE