Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ministrat e Financave të BE, konsultë për rregullimin e tregut financiar
English

Ministrat e Financave të BE, konsultë për rregullimin e tregut financiar

Madrid, 17 Prill - Me konsultimet për një rregullim më të fortë të tregut financiar, ministrat e financave të Bashkimit Europian vazhdojnë takimin e tyre në kryeqytetin spanjoll, Madrid.

Qëllimi është që të mbikëqyren koncernet që të mos bëhet e mundur më përsëritja e një krize globale, thuhet nga Madridi.

Në Shtetet e Bashkuara Presidenti Barack Obama kërkon me ngulm lidhje më të ashpra për të ashtuquajturën tregti me derivatet,

raporton DW.

Letrat me vlerë të lidhura me pasuritë e patundshme ose me çmimet e lëndëve të para dhe kurset e aksioneve vlerësohen si shumë spekulative.

Rënia e vlerës së tyre ishte një nga arsyet kryesore për krizën financiare globale më të fundit.

KOMENTE