Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Olldashi e Pollo, të hënën bëjnë betimin
English

Olldashi e Pollo, të hënën bëjnë betimin

Tiranë, 17 prill, NOA - Dy ministrat e kabinetit qeveritar, Sokol Oldashi dhe Genc Pollo do të bëjnë të hënën betimin për marrjen e portofoleve të rinj ministror. Lajmi për zhvillimin e ceremonisë konfirmohet nga zyra e shtypit e presidencës, e cila sqaron se aktiviteti do të zhvillohet në orën 11.

Me ndryshimet e reja, Sokol Olldashi do të kryejë detyrën e ministrit të Punëve Publike dhe Transportit. Kurse Genc Pollo, do të kryejë detyrën e ministrit për Inovacionin dhe Teknologjinë e Informacionit e të Komunikimit.

Më parë Oldashi ishte Ministër i Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, kurse Pollo, Ministër i Shtetit pranë Kryeministrit.

m.xh/NOA

KOMENTE