Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
PE, provim për Shqipërinë më 21 prill
English

PE, provim për Shqipërinë më 21 prill

Bruksel, 17 prill, NOA - Parlamenti Europian do të marrë në provim Shqipërinë më 21 prill dhe në ditët e para të majit, ku do të shqyrtohet situata politike në Shqipëri dhe pritet të jepet një vlerësim shtesë për zgjidhjen e situatës.

Më 21 prill në Strasburg do të mblidhet delegacioni i Parlamentit Europian për Ballkanin Perëndimor, i cili do të nisë diskutimin e gjatë të situatës në Shqipëri dhe do të përgatisë takimin e parë të Komitetit të Stabilizim-Asociimit ndërmjet Shqipërisë dhe Parlamentit Europian, që zhvillohet më 3 dhe 4 maj në Bruksel.

Në mbledhjen e 21 prillit, sipas axhendës, do të diskutohet dokumenti i paraqitur nga Komisioni i Zgjerimit, që drejtohet nga Stefan Fule, mocioni i reporterit grek, Nikolaos Chountis, si dhe përgatitja e takimit të 3 dhe 4 majit.

Në këtë takim, Shqipërinë do ta përfaqësojë ambasadorja e vendit tonë në Bashkimin Europian, Mimoza Halimi, e cila bashkë me delegacionin do të adaptojnë draft-axhendën e mbledhjes së Komitetit Parlamentar të Stabilizim-Asociimit.

NOA-INA

KOMENTE