Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shpërthime në Pakistan, vriten 20 refugjatë
English

Shpërthime në Pakistan, vriten 20 refugjatë

Kohat, (Pakistan), 17 prill, NOA - Dy shpërthime të njëpasnjëshme kanë shkaktuar të paktën 20 të vrarë dhe 30 të plagosur në një pikë ku UNHCR regjistron refugjatët në veriperëndim të Pakistanit.

Shpërthimi i parë në ndodhi në një nga lagjet e qytetit Kohat, ku reth 300 njerëz shkuan të marrin ndihma humanitare, raportojnë mediat ndërkombëtare. Ndërsa shpërthimi i dytë ndodhi kur njerëzit tjerë u tubuan për t'i ndihmuar të plagosurve.

NOA

KOMENTE