Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shtyhet për nesër varrimi i Kandiskit, shkak bllokimi i fluturimeve
English

Shtyhet për nesër varrimi i Kandiskit, shkak bllokimi i fluturimeve

Varshavë, 17 prill, NOA - Vendimi për ta varrosur çiftin presidencial Kaczynski ditën e sotme përmes një ceremonie madhështore në katedralen Vavel të Krakovit, është shtyrë për shkak të bllokimit të trafikut ajror dhe shumë aeroporteve në vendet Evropiane.

Një gjë e tillë nuk mundëson mesa duket, mosmbërritjen e autoriteteve të larta shtetërore të botës, e prandaj në Poloni ceremonia u vendos të shtyhet.

Ndërkaq, bëhet me dijeni se vetëm nga përfaqësuesit e mediave janë ftuar mëse 3300 të tillë, të cilët do ta ndjekin nga afër ceremoninë madhështore të varrimit të çiftit presidencial polak, Kaczynski.

n.e/NOA

KOMENTE