English

Shtyhet për nesër varrimi i Kandiskit, shkak bllokimi i fluturimeve

Varshavë, 17 prill, NOA - Vendimi për ta varrosur çiftin presidencial Kaczynski ditën e sotme përmes një ceremonie madhështore në katedralen Vavel të Krakovit, është shtyrë për shkak të bllokimit të trafikut ajror dhe shumë aeroporteve në vendet Evropiane.

Një gjë e tillë nuk mundëson mesa duket, mosmbërritjen e autoriteteve të larta shtetërore të botës, e prandaj në Poloni ceremonia u vendos të shtyhet.

Ndërkaq, bëhet me dijeni se vetëm nga përfaqësuesit e mediave janë ftuar mëse 3300 të tillë, të cilët do ta ndjekin nga afër ceremoninë madhështore të varrimit të çiftit presidencial polak, Kaczynski.

n.e/NOA

KOMENTE